Shrimp Hammer Bit 0.7 x 7.9 inches (17.5 x 200 mm) HB175200
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
20
quantity
Product details
Category
Uses a BIONIC chip that is both sharp and long lasting. Penetrates deck plates with ease.
  • Blade diameter: 0.7 inches (17.5 mm)
  • Total Length: 7.9 inches (200 mm)
  • Shank: SDSplus
  • Effective length: 5.9 inches (150 mm)